Kuzey Kıbrıs

Kuzey Kıbrıs’ı ziyaret edenler; şahane iklimi, renkli coğrafyası, etkileyici tarihi yapı ve eserlerle dopdolu bir ülke olarak anımsıyorlardır. En unutamadıkları şeyse, muhtemelen, Kıbrıslı Türklerin samimi ve içten tebessümleri olmalı.

Kuzey Kıbrıs küçük bir ülkedir; doğudan batıya sadece 120 mil ve kuzeyden güneye 15 mil yer kaplar. Bölge anatomisi yönünden, flora ve fauna çeşitliliği ve gelişim seviyeleri devasadır. Etrafı dağ köyleriyle çevrilmiş sahil kenti Girne, başkent Lefkoşa ve Mağusa bir Avrupa şehrinin sağladığı tüm çağdaş olanakları sunarken Karpaz yarımadası bozulmamış doğası ve güzeller güzeli sahilleriyle bambaşka bir dünya gibidir.

Bitki ve hayvan çeşitliliği açısından zengin dağları, göz alıcı yeşillik alanları ve büyüleyici kumsallarıyla ziyaretçilerine izlenmeye ve fotoğraflanmaya değer birçok görsel ziyafet sunarken; kültürel ve tarihsel mirasıyla da keşfedilmeyi bekleyen bir hazine gibidir Kuzey Kıbrıs. Tarihi boyunca defalarca istila edilen adanın köklü geçmişinin kalıntıları bugüne dek uzanmıştır. Kuzey Kıbrıs, her şeyden önce huzurludur; hayat temposu yavaş ve sakin, insanlarıysa sıcakkanlıdır.

Kuzey Kıbrıs’ın kendisini ziyaret eden turistlere sunduğu olanaklar sınırsız gibidir. Yüksek standartlara sahip konforlu turistik tesisler, hemen her çeşit dünya mutfağından besinleri bünyesinde barındıran yeme-içme mekanları; eğlencenin doyasıya deneyimlendiği barlar, gece kulüpleri ve casino’lar Kuzey Kıbrıs’ı kusursuz bir tatil yöresi yapmaya yeter.

Daha önce hiç yolunuz düşmediyse Kuzey Kıbrıs’a bir şans vermenizi öneriyoruz.

En kısa zamanda bize gelin, tanışalım artık!